Mietowe orzezwienie ciasto

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim przypadku doskonale kontrolują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego albo te kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można znaleźć wiele wzorów na świeże napoje tego rodzaju. Tak można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak warto nauczyć się uczyć je samemu. Jest zatem nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale te zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wejdą z wizytą w wszelki upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi ostatni o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można zdobyć o każdej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to moment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedne z najdostępniejszych owoców na rynku. Otrzymany napój jest piękny, dobry i pożywny - ale każdy gęsty koktajl można rozważać jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym rodzajem napoju stanowi obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i wygodne na dowolnym stoisku. Dobrym podejściem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta szczególna kompozycja będzie wspaniałym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Tak można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zrobiony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesu brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. A co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - mówię z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i finalne artykuły to ponad nie wszystko. Trzeba posiadać znaczący sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z czystej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbytu jest sporo takich towarów oraz o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który doskonale wykona nasze oczekiwania oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyczyni się nie ale do deserów owocowych, ale i na model do przyrządzania mrożonej kawy.