Zaburzenia psychiczne dwubiegunowe

Zaburzenia psychiczne mogą działać osoby w wszelkim wieku. Lekarze alarmują, że odpowiada na nie prawie 20 procent dzieci w wieku szkolnym. Jak dowiedzieć się, czy Twoje dziecko może borykać się z zaburzeniami psychicznymi?

Przede wszystkim musisz umieć, że całe zaburzenia u dzieci mogą złapać się w drugim wieku. Jedne częściej pojawiają się w stopniu wczesnego dzieciństwa, drugie są typowe dla wieku przedszkolnego, natomiast zupełnie nowe zaburzenia objawiają się tylko w czasie szkolnym. Nieprawidłowości rozwojowe są bardzo dynamicznie, i ich objawy poprawiają się wraz wiekiem.

Bardzo żałosne są zaburzenia lękowe, które okazują się w trzech sferach. Pierwsza spośród nich to branża subiektywnych przeżyć, która mówi tego, co dziecko czuje w swoim umyśle. Drugą grupę stanowi sfera somatyczna, która przenosi się do tego, co dziecko pozostaje w własnym ciele. Do objawów somatycznych uznawane są innego rodzaju bóle (np. brzucha lub osoby), i nawet torsje i omdlenia. Dziecko może zawierać także niechęć do dania i zanurzać się w nocy. Ostatnia sfera dotyczy zachowań dziecka i tworzy się z trudnym zachowaniem. Dziecko może przestać zapoznawać się ze znajomymi rówieśnikami i być się bardziej wycofane.

Jak należy udać się z dzieckiem do psychiatry? Warunkiem do interwencji specjalisty jest jakieś zachowanie dziecka, które odchodzi od wartości. Nasz psychiatra młodzi w Krakowie porusza się dziećmi, za których kolej w zachowaniu odpowiada choroba. Dzięki sprawdzeniu w działalności z dziećmi oraz wielkiej ilości empatii konsultacje u naszego specjalisty nie będą stresujące dla Twojej pociechy. Dzięki wdrożeniu najnowszych dróg w praktyki z dziećmi nasz psychiatra młodzi nie tylko zdiagnozuje problem, jak też dokona wszelkich starań, by już go rozwiązać, oddając dziecku przyjemność z dzieciństwa.